Değerli Meslektaşlarımız,

Varlığınızdan aldığımız güç ve heyecanla mesleğimizin alanındaki zirvesi olan 12. Üroonkoloji Kongresi’nde dünya ürolojisinin yıldızlarını sizlerle bir araya getirmiş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü sizler yıllar boyu sakınmadığınız değerbilir desteğinizle kongremizi Türk ürolojisinde emsalsiz bir noktaya taşıdınız.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ürolojinin fikir önderi Dr. Eric Klein, yerkürenin gündemine aktif izlemi getiren Dr. Laurence Klotz, mesane kanseri denince ismi ilk sıralarda anılan Dr. Elia Skinner, prostat kanserinde MR ve fokal tedavinin öncülerinden Dr. Mark Emberton, endoürolojinin mahir elleri Dr. Ashish Kamat ve Dr. Vito Pansadoro değerli görüşlerini kongremizde sizlere paylaştılar.

Tıbbi onkolojinin güncel ve lider isimleri; Dr. Alan Horwich, Dr. Cora Sternberg, Dr. Ian Tannock ile birlikte radyoterapinin adeta divası Dr. Deborah Kuban da kongremizde görev aldılar.

Uluslararası üroloji arenasının iki dev kurumu Avrupa Üroloji Derneği (EAU) Dr. Chris Chapple’ ın ve Société Internationale d’Urologie Dr. Simon Tanguay’ ın gerçekleştirdiği sunumlarla en üst düzeyde kongremize destek verdiler.

Üroonkoloji çalışmalarının önde gelen veri tabanı Cochrane Database’ in beyin takımından Dr. Philipp Dahm ile Asya Prostat Derneği veri tabanı sorumlusu Dr. Ji Youl Lee de deneyimlerini kongremizde bizlerle paylaştılar.

Hekimliğin, etiğin ve mutlu paylaşımların bir defa daha bilimsel bilgi ile buluştuğu kongremize desteğiniz ve katılımınız için teşekkürlerimizi sunarız.

Saygı ve sevgilerimizle,

 
Dr. Çağ Çal
12. Üroonkoloji Kongresi
Başkanı 
 Dr. Talha Müezzinoğlu
12. Üroonkoloji Kongresi
Bilimsel Sekreteri
Dr. Sümer Baltacı
Üroonkoloji Derneği
Başkanı